Fotowoltaika Lubin

Fotowoltaika Lubin, to instalacje z zakresu fotowoltaiki inteligentnej, tradycyjnej, wysokiej jakości inwertery, fachowa obsługa i gwarancja prawidłowo, a przede wszystkim bezpiecznie wykonanych usług.

 

Panele fotowoltaiczne Lubin – produkuj swoją własną energię elektryczną!

Nasze doświadczone ekipy montażowe UNIVERSUN działają w Lubinie, jak i całym województwie dolnośląskim. Projekty, instalacje, montaże, oraz produkty z branży fotowoltaiki, przygotowujemy w konkretny sposób zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Pracujemy na produktach wysokiej jakości. Posiadamy panele słoneczne takich producentów, jak: Bauer Solartechnik, Trina Solar, SunLink PV czy Hyundai.

Fotowoltaika Lubin – prężnie działamy na terenie województwa dolnośląskiego, w tym w Lubinie. Sprawdź, jak w prosty sposób osiągnąć niezależność energetyczną i zacząć oszczędzać. Dowiedz się czym jest instalacja fotowoltaiczna, jak funkcjonuje i dlaczego się opłaca!

 

Fotowoltaika Lubin, czy to się opłaca?

Dlaczego inwestycja w instalacje fotowoltaiczne jest opłacalna? Ponieważ, m.in:

 
Ponadto, fotowoltaika posiada następujące zalety:
 • konserwacja instalacji nie jest skompilowana,
 • istnieje możliwość wykorzystania nadwyżek wyprodukowanej energii,
 • wysoka sprawność instalacji fotowoltaicznej, w zależności od paneli sięgać może nawet 40 lat,
 • zapewnia brak przerw w dostawie prądu.

Instalacje fotowoltaiczne
tradycyjne lub inteligentne

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną = niezależność energetyczną

Niezależność energetyczna, to najczęściej powiązane hasło z terminem fotowoltaiki. To zrozumiałe, w końcu instalacje PV, odpowiedni i przemyślany montaż paneli fotowoltaicznych, to odpowiedź na pytanie – W jaki sposób uniezależnić się od ciągłych podwyżek cen za prąd? Wzrost cen za energię elektryczną jest nieunikniony i pewny. Wszystko przez:

 • podnoszenie kosztów uprawnień do emisji dwutlenku węgla przede wszystkim na elektrownie węglowe,
 • wprowadzenie opłaty mocowej na początku roku 2021, celem tego działania jest zgromadzenie odpowiednich funduszy na rozbudowę oraz modernizację sieci energetycznej,
 • rosnące ceny węgla, przez coraz trudniejsze, a tym samym droższe jego wydobycie.

Wdrażanie zmian w codziennym życiu, nawet tych najmniejszych lecz skierowanych ku ekologii i ekonomii są niezwykle istotne. Przykładowe, przyjazne zachowania dla środowiska i naszych finansów to:

 • odłączanie ładowarki po naładowaniu sprzętu,
 • wyłączanie oświetlenia, gdy nie jest ono potrzebne,
 • wymiana żarówek na energooszczędne,
 • dopasowanie taryfy energetycznej do trybu życia.

Mieszkasz w Lubinie lub okolicach? Zastanawiasz się nad nowym źródłem energii elektrycznej? Skontaktuj się z UNIVERSUN i dowiedz się szczegółowych informacji na temat fotowoltaiki, modułów PV, inwerterów.

Zastanawiasz się jaką moc instalacji wybrać?

Dobierz optymalną moc instalacji PV

Zastanawiasz się jaka moc fotowoltaiki sprawdzi się w Twoim domu lub firmie? Sprawdź to i dobierz najlepsze parametry do Twojego projektu!

Wybierz moc fotowoltaiki


Zobacz szczegóły

Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne – Lubin

 

Tradycyjne systemy fotowoltaiczne umożliwiają uniezależnienie się od dostaw oraz od podwyżek cen za prąd. Produkcja prądu odbywa się na własnych warunkach. Ten rodzaj instalacji PV może zostać zamontowany na dachu budynku, jak i na gruncie. Jest to rozwiązanie nowoczesne i energooszczędne. Co więcej, własna elektrownia słoneczna pozwala na wdrażanie działań przyjaznych dla środowiska.

Instalacje fotowoltaiczne inteligentne – Lubin

 

Inteligentne systemy fotowoltaiczne pozwalają na większy uzysk energii słonecznej. Dzięki panelom PV, falownikowi oraz działaniu optymalizatorów mocy – system funkcjonuje niezależnie, wykazując bardzo dobry uzysk energii, bezpieczeństwo całej elektrowni słonecznej oraz stały dopływ informacji z każdego modułu instalacji. Ponadto, nadwyżka zgromadzonej energii może zostać wykorzystana do zasilania pomp ciepła, kotłów z gorącą wodą, oświetlenia, oraz innych urządzeń potrzebujących prądu do optymalnej pracy w domu czy firmie.

Schemat tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej:
Schemat inteligentnej instalacji fotowoltaicznej:

W systemie tradycyjnym PV moduły fotowoltaiczne działają bez optymalizatorów. Oznacza to, że każdy panel fotowoltaiczny cechuje się innym, maksymalnym punktem mocy, przez co efektywność paneli może nie być stała. Klasyczna instalacja PV składa się z: inwertera (falownika) oraz paneli fotowoltaicznych. Wspomniany falownik przekształca wyprodukowany prąd stały, w prąd zmienny, czyli ten, który dostępny jest w gniazdkach. Własne elektrownie słoneczne pozwalają na obniżenie rachunków za prąd, a nawet na całkowite uniezależnienie się od zmian cen za energię elektryczną.

W systemie inteligentnym PV każdy z paneli działa niezależnie i produkuje maksymalną ilość energii, a im więcej energii z instalacji fotowoltaicznej, tym większe korzyści dla inwestora. Wszystko przez to, iż im większa moc instalacji, to przychody dla właściciela instalacji także są większe, a wydatki mniejsze. Inteligentne rozwiązanie z zakresu instalacji fotowoltaicznej pozwala na stałą i efektywną pracę każdego z modułów, co w przypadku instalacji tradycyjnej PV jest niemożliwe. Dlaczego? Ponieważ każdy moduł wyznacza się swoim maksymalnym punktem mocy, różnice między panelami nie są możliwe do uniknięcia, przez co, któryś ze słabszych paneli powoduje zmniejszenie wydajności w całej instalacji. Dzięki optymalizatorom mocy wdrożonych w systemach inteligentnych PV, efektywność = max = const.

Skład zestawu fotowoltaicznego dla instalacji tradycyjnej:
Panele PV dla instalacji tradycyjnych
Instalacje fotowoltaiczne - moduł fotowoltaiczny - instalacja tradycyjna

Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne - Trina Solar
Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne - Bauer Solartechnik
Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne - SunLink PV
Inwerter dla instalacji tradycyjnych
Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne - inwerter
Instalacje fotowoltaiczne - Fronius
Instalacje fotowoltaiczne - Sofar Solar
Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne - Huawei
Skład zestawu fotowoltaicznego dla instalacji inteligentnej:
Panele PV dla instalacji inteligentnych

Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - Trina Solar
Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - Bauer Solartechnik
Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - SunLink PV
Inwerter dla instalacji inteligentnych
Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - inwerter

Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - Solar Edge

Optymalizator dla instalacji inteligentnych
Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - optymalizator mocy
Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - SolarEdge

Producenci modułów fotowoltaicznych,
inwerterów i optymalizatorów

Hyundai

Hyundai Heavy Industries (HHI) Green Energy, to producent modułów fotowoltaicznych, który prężnie funkcjonuje w branży Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) od roku 2004. Fenomen firmy, to nowoczesna technologia – Shingled, która dzięki innowacyjnemu rozmieszczeniu ogniw krzemowych pozwala na maksymalizację uzysków, jak i zdecydowanie zwiększenie bezawaryjności paneli PV. Silna pozycja Hyundai wśród graczy na rynku fotowoltaiki potwierdza obecność przedsiębiorstwa na listach światowych producentów paneli fotowoltaicznych, tzw. listach Tier 1. Warto podkreślić, że moduły Hyundai pozwalają na uzyskanie wyższej wydajności z 1 m2 powierzchni nawet o 15%, w porównaniu do paneli fotowoltaicznych innych producentów. Marka Hyundai zapewnia 25 lat gwarancji na panele PV Hyundai Energy Solutions.

Pobierz specyfikację paneli Hyundai Heavy Industries [PDF]

TrinaSolar - instalacje PVTrina Solar

Trina Solar jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych producentów chińskich paneli fotowoltaicznych na świecie. Przodująca technologia, najwyższa jakość i duża sprawność, to tylko nieliczne zalety paneli dostarczanych przez Trina Solar. Producent ten, posiada w swojej ofercie panele polikrystaliczne, monokrystaliczne ale także rzadziej spotykane – moduły PV z ogniwami ciętymi na pół, z taflą szkła od spodniej części paneli czy też, tzw. bifacial (dwustronne). Trina obejmuje swoje produkty 15 letnią gwarancją produktową oraz 25 letnią gwarancją sprawnościową.

Pobierz specyfikację paneli Trina Solar [PDF]

Bauer Solartechnik - producent fotowoltaikaBauer

Bauer Solartechnik jest niemieckim przedsiębiorstwem, które na rynku jest od roku 1985, natomiast przygodę z instalacjami fotowoltaicznymi rozpoczęło w 2003 roku. Panele firmy Bauer cechują się wysoką jakością wykonania, która przekłada się na komfort ich użytkowania. Warto wspomnieć, iż produkty Bauer Solartechnik wyróżniają się na tle innych artykułów z branży PV – odpornością, nawet na ekstremalne warunki atmosferyczne. Wszystkie moduły fotowoltaiczne Bauer wykonane są zgodnie z najwyższymi standardami, na co wskazują certyfikaty najlepszych na świecie, niezależnych jednostek certyfikujących, tj.: TÜV Süd i TÜV Rheinland. Producent pewien jakości swoich wyrobów oferuje jedne z najdłuższych gwarancji – 20 lub 30 lat gwarancji produktowej i 25 lub 30 lat gwarancji sprawnościowej.

Pobierz specyfikację paneli Bauer [PDF]

Sofar Solar - producent fotowoltaikaSofar Solar

Sofar Solar jest jedną z pięciu największych firm trudniącymi się rozwojem, produkcją, sprzedażą i serwisem inwerterów w Chinach od roku 2007. Inwertery tej marki zasłynęły na polskim rynku w segmencie eko instalacji, dzięki prostej i niezawodnej konstrukcji, która cieszy się dużą popularnością i dobrą opinią wśród inwestorów. Przedsiębiorstwo to, produkuje falowniki standardowe i hybrydowe o mocy od 1 do 120 kW. Wysoka jakość komponentów stosowanych w produkcji inwerterów, pozwala Sofar Solar na długą, bo 10-letnią gwarancję produktową.

Pobierz specyfikację inwertera Sofar Solar [PDF]

Instalacje PV - producent HuaweiHuawei Solar

Huawei Solar w oparciu o wieloletnie doświadczenie na różnorodnych, 170 rynkach elektronicznych – dostarcza własne, zaawansowane technologicznie rozwiązania w segmencie falowników fotowoltaicznych. Firma w branży elektronicznej i nowych technologii działa od 1987 roku i pomimo niedawnego rozpoczęcia produkcji inwerterów, prosperuje prężnie i efektywnie. Warto wspomnieć, że Huawei posiada ofertę dedykowaną dla mikroinstalacji (Grupa Fusion Home), jak i dla gigantycznych instalacji PV (Grupa Commercial). Co więcej, Huawei łączy technologie ICT z fotowoltaiką, integrację rozwiązań opartych o Cloud i sztuczne inteligencje, co pozwala na optymalizację procesu wytwarzania energii elektrycznej. Na swoje falowniki, np. Huawei SUN2000 producent udziela 10 letniej gwarancji produktowej.

Pobierz specyfikacje inwertera Huawei [PDF]

Fronius - instalacje PVFronius

Fronius to austriacka firma, która historią sięga roku 1945. To wielopokoleniowe przedsiębiorstwo z ogromnym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją rynkową na arenie światowej. Fronius dostarcza na rynek niezawodne i skonstruowane z najwyższej jakości komponentów falowniki od 1992 roku. Firma ta, wyznacza się nie tylko bardzo bezpiecznymi i dobrymi jakościowo inwerterami ale także opieką klienta na wysokim poziomie. Produkty Solar Energy marki Fronius, to bardzo dobry wybór, jeżeli inwestorowi zależy na stosunku jakości do ceny. Gwarancja na falowniki, np. Fronius Symo objęte są 7 letnią gwarancją produktową.

Pobierz specyfikację inwertera Fronius [PDF]

SolarEdge - fotowoltaikaSolarEdge

SolarEdge jest przodującym producentem w segmencie instalacji inteligentnych od roku 2006. Jest to jedna z pierwszych firm, która dostarczyła na rynek rozwiązanie cechujące się lepszą wydajnością instalacji, większym bezpieczeństwem, elastycznością w projektowaniu, oraz możliwością monitorowania pracy każdego modułu fotowoltaicznego z osobna, a to wszystko, dzięki zastosowaniu optymalizatorów mocy. Inteligentne rozwiązania inwerterów firmy SolarEdge pozwalają na maksymalizację pozyskiwanej mocy przy jednoczesnym obniżeniu kosztu energii wytwarzanej przez instalację PV, zwiększając tym samym opłacalność inwestycji. Producent zapewnia 12 letnią gwarancję produktową na inwerter i 25 letnią gwarancję na optymalizatory mocy.

Pobierz specyfikację inwertera Solar Edge [PDF]

Instalacja fotowoltaiczna Lubin – wątpliwości

 

 • Zastanawiasz się czy fotowoltaika to rozwiązanie opłacalne?
 • Nie wiesz jaką moc instalacji fotowoltaicznej dobrać do swojego projektu?
 • Chcesz dokładnie wiedzieć, jak działa fotowoltaika?

    a może:

 • Nie jesteś pewien jakości produktów, które zostały zamieszczone w ofercie innej
  firmy?
 • Nie widzisz u nas modułów PV, które zwróciły Twoją uwagę na innej stronie, a
  chciałbyś otrzymać wycenę od UNIVERSUN?

 

Skontaktuj się z naszym zespołem – postaramy się udzielić Ci fachowych odpowiedzi i
rozwiązać wszelkie wątpliwości związane z instalacją fotowoltaiki Lubin w Twoim domu lub firmie.

 

Skontaktuj się z nami

 

Jesteś zainteresowany?

Skontaktuj się z nami

Centrala:

UNIVERSUN sp. z o.o.
Wincentego Witosa 24,
58-306 Wałbrzych, Polska

NIP 8863004338

  +48 576 008 848
  biuro@universun.pl

Fotowoltaika:

  +48 69 69 69 111
  sprzedaz@universun.pl

Pompy ciepła i klimatyzatory:

  +48 660 328 917
  pompyciepla@universun.pl

Formularz kontaktowy