Instalacja fotowoltaiczna 10 kW

Instalacja tradycyjna 10 kW
Instalacja inteligentna 10 kW
Skład zestawu:
 • 25 paneli fotowoltaicznych Hyundai typu Shingled o mocy 400W lub 25 paneli fotowoltaicznych Trina Solar Vertex S o mocy 400W lub 26 paneli fotowoltaicznych Bauer Solartechnik typu szkło-szkło Bifacial o mocy 380W lub 26 paneli fotowoltaicznych SunLink o mocy 375W typu Half-cells,
 • inwerter Sofar Solar 8.8 , Huawei 8 lub Fronius 8,2,
 • system montażowy dostosowany do dachu lub gruntu,
 • okablowanie odporne na warunki atmosferyczne,
 • skrzynkę wraz z markowymi zabezpieczeniami po stronie AC i DC,
 • markowe zabezpieczenie PPOŻ,
 • uziemienie instalacji zgodne ze sztuką budowlaną,
 • przyłączenie instalacji do sieci energetycznej wraz z dokumentacją,
 • dostawę, montaż i przeszkolenie z obsługi instalacji fotowoltaicznej 10 kW.

Zestawy instalacji fotowoltaicznej:

Cena fotowoltaika 10 kW:
Zapytaj konsultanta

Kontakt z konsultantem

Kalkulator fotowoltaiki
Dobierz moc instalacji niezbędną do Twoich potrzeb

Skład zestawu:
 • 25 paneli fotowoltaicznych Hyundai typu Shingled o mocy 400W lub 25 paneli fotowoltaicznych Trina Solar Vertex S o mocy 400W lub 26 paneli fotowoltaicznych Bauer Solartechnik typu szkło-szkło Bifacial o mocy 380W lub 26 paneli fotowoltaicznych SunLink o mocy 375W typu Half-cells,
 • inwerter SolarEdge SE8K,
 • 25 lub 27 optymalizatorów mocy SolarEdge,
 • system montażowy dostosowany do dachu lub gruntu,
 • okablowanie odporne na warunki atmosferyczne,
 • skrzynkę wraz z markowymi zabezpieczeniami po stronie AC i DC,
 • uziemienie instalacji zgodne ze sztuką budowlaną,
 • przyłączenie instalacji do sieci energetycznej wraz z dokumentacją,
 • dostawę, montaż i przeszkolenie z obsługi instalacji fotowoltaicznej 10 kW.

Zestawy instalacji fotowoltaicznej:

Cena fotowoltaika 10 kW:
Zapytaj konsultanta

Kontakt z konsultantem

Kalkulator fotowoltaiki
Dobierz moc instalacji niezbędną do Twoich potrzeb

Zobacz nasze pozostałe instalacje fotowoltaiczne:

Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne 10 kW

 

Tradycyjne systemy fotowoltaiczne 10 kW umożliwiają uniezależnienie się od dostaw oraz od podwyżek cen za prąd. Produkcja prądu odbywa się na własnych warunkach. Ten rodzaj instalacji PV może zostać zamontowany na dachu budynku, jak i na gruncie. Jest to rozwiązanie nowoczesne i energooszczędne. Co więcej, własna elektrownia słoneczna pozwala na wdrażanie działań przyjaznych dla środowiska.

Instalacje fotowoltaiczne inteligentne 10 kW

 

Inteligentne systemy fotowoltaiczne 10 kW pozwalają na większy uzysk energii słonecznej. Dzięki panelom PV, falownikowi oraz działaniu optymalizatorów mocy – system funkcjonuje niezależnie, wykazując bardzo dobry uzysk energii, bezpieczeństwo całej elektrowni słonecznej oraz stały dopływ informacji z każdego modułu instalacji. Ponadto, nadwyżka zgromadzonej energii może zostać wykorzystana do zasilania pomp ciepła, kotłów z gorącą wodą, oświetlenia, oraz innych urządzeń potrzebujących prądu do optymalnej pracy w domu czy firmie.

Schemat tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej 10 kW:
Schemat inteligentnej instalacji fotowoltaicznej 10 kW:

W systemie tradycyjnym PV 10 kW moduły fotowoltaiczne działają bez optymalizatorów. Oznacza to, że każdy panel fotowoltaiczny cechuje się innym, maksymalnym punktem mocy, przez co efektywność paneli może nie być stała. Klasyczna instalacja PV składa się z: inwertera (falownika) oraz paneli fotowoltaicznych, np. o mocy 10 kW. Wspomniany falownik przekształca wyprodukowany prąd stały, w prąd zmienny, czyli ten, który dostępny jest w gniazdkach. Własne elektrownie słoneczne pozwalają na obniżenie rachunków za prąd, a nawet na całkowite uniezależnienie się od zmian cen za energię elektryczną.

W systemie inteligentnym PV 10 kW każdy z paneli działa niezależnie i produkuje maksymalną ilość energii, a im więcej energii z instalacji fotowoltaicznej, tym większe korzyści dla inwestora. Wszystko przez to, iż im większa moc instalacji, to przychody dla właściciela instalacji także są większe, a wydatki mniejsze. Inteligentne rozwiązanie z zakresu instalacji fotowoltaicznej pozwala na stałą i efektywną pracę każdego z modułów, co w przypadku instalacji tradycyjnej PV jest niemożliwe. Dlaczego? Ponieważ każdy moduł wyznacza się swoim maksymalnym punktem mocy, różnice między panelami nie są możliwe do uniknięcia, przez co, któryś ze słabszych paneli powoduje zmniejszenie wydajności w całej instalacji. Dzięki optymalizatorom mocy wdrożonych w systemach inteligentnych PV, efektywność = max = const.

Skład zestawu fotowoltaicznego dla instalacji tradycyjnej:
Panele PV dla instalacji tradycyjnych
Instalacje fotowoltaiczne - moduł fotowoltaiczny - instalacja tradycyjna

Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne - Trina Solar
Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne - Bauer Solartechnik
Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne - SunLink PV
Inwerter dla instalacji tradycyjnych
Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne - inwerter
Instalacje fotowoltaiczne - Fronius
Instalacje fotowoltaiczne - Sofar Solar
Instalacje fotowoltaiczne tradycyjne - Huawei
Skład zestawu fotowoltaicznego dla instalacji inteligentnej:
Panele PV dla instalacji inteligentnych

Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - Trina Solar
Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - Bauer Solartechnik
Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - SunLink PV
Inwerter dla instalacji inteligentnych
Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - inwerter

Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - Solar Edge

Optymalizator dla instalacji inteligentnych
Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - optymalizator mocy
Instalacje fotowoltaiczne inteligentne - SolarEdge

Producenci modułów fotowoltaicznych 10 kW,
inwerterów i optymalizatorów

Hyundai

Hyundai Heavy Industries (HHI) Green Energy, to producent modułów fotowoltaicznych, który prężnie funkcjonuje w branży Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) od roku 2004. Fenomen firmy, to nowoczesna technologia – Shingled, która dzięki innowacyjnemu rozmieszczeniu ogniw krzemowych pozwala na maksymalizację uzysków, jak i zdecydowanie zwiększenie bezawaryjności paneli PV. Silna pozycja Hyundai wśród graczy na rynku fotowoltaiki potwierdza obecność przedsiębiorstwa na listach światowych producentów paneli fotowoltaicznych, tzw. listach Tier 1. Warto podkreślić, że moduły Hyundai pozwalają na uzyskanie wyższej wydajności z 1 m2 powierzchni nawet o 15%, w porównaniu do paneli fotowoltaicznych innych producentów. Marka Hyundai zapewnia 25 lat gwarancji na panele PV Hyundai Energy Solutions.

Pobierz specyfikację paneli Hyundai Heavy Industries [PDF]

TrinaSolar - instalacje PVTrina Solar

Trina Solar jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych producentów chińskich paneli fotowoltaicznych na świecie. Przodująca technologia, najwyższa jakość i duża sprawność, to tylko nieliczne zalety paneli dostarczanych przez Trina Solar. Producent ten, posiada w swojej ofercie panele polikrystaliczne, monokrystaliczne ale także rzadziej spotykane – moduły PV z ogniwami ciętymi na pół, z taflą szkła od spodniej części paneli czy też, tzw. bifacial (dwustronne). Trina obejmuje swoje produkty 15 letnią gwarancją produktową oraz 25 letnią gwarancją sprawnościową.

Pobierz specyfikację paneli Trina Solar [PDF]

Instalacja fotowoltaiczna 10 kw - Bauer SolartechnikBauer

Bauer Solartechnik jest niemieckim przedsiębiorstwem, które na rynku jest od roku 1985, natomiast przygodę z instalacjami fotowoltaicznymi rozpoczęło w 2003 roku. Panele firmy Bauer cechują się wysoką jakością wykonania, która przekłada się na komfort ich użytkowania. Warto wspomnieć, iż produkty Bauer Solartechnik wyróżniają się na tle innych artykułów z branży PV – odpornością, nawet na ekstremalne warunki atmosferyczne. Wszystkie moduły fotowoltaiczne Bauer wykonane są zgodnie z najwyższymi standardami, na co wskazują certyfikaty najlepszych na świecie, niezależnych jednostek certyfikujących, tj.: TÜV Süd i TÜV Rheinland. Producent pewien jakości swoich wyrobów oferuje jedne z najdłuższych gwarancji – 20 lub 30 lat gwarancji produktowej i 25 lub 30 lat gwarancji sprawnościowej.

Pobierz specyfikację paneli Bauer [PDF]

Instalacja fotowoltaiczna 10 kw - SofarSolarSofar Solar

Sofar Solar jest jedną z pięciu największych firm trudniącymi się rozwojem, produkcją, sprzedażą i serwisem inwerterów w Chinach od roku 2007. Inwertery tej marki zasłynęły na polskim rynku w segmencie eko instalacji, dzięki prostej i niezawodnej konstrukcji, która cieszy się dużą popularnością i dobrą opinią wśród inwestorów. Przedsiębiorstwo to, produkuje falowniki standardowe i hybrydowe o mocy od 1 do 120 kW. Wysoka jakość komponentów stosowanych w produkcji inwerterów, pozwala Sofar Solar na długą, bo 10-letnią gwarancję produktową.

Pobierz specyfikację inwertera Sofar Solar [PDF]

Instalacja fotowoltaiczna 10 kw - HuaweiHuawei Solar

Huawei Solar w oparciu o wieloletnie doświadczenie na różnorodnych, 170 rynkach elektronicznych – dostarcza własne, zaawansowane technologicznie rozwiązania w segmencie falowników fotowoltaicznych. Firma w branży elektronicznej i nowych technologii działa od 1987 roku i pomimo niedawnego rozpoczęcia produkcji inwerterów, prosperuje prężnie i efektywnie. Warto wspomnieć, że Huawei posiada ofertę dedykowaną dla mikroinstalacji (Grupa Fusion Home), jak i dla gigantycznych instalacji PV (Grupa Commercial). Co więcej, Huawei łączy technologie ICT z fotowoltaiką, integrację rozwiązań opartych o Cloud i sztuczne inteligencje, co pozwala na optymalizację procesu wytwarzania energii elektrycznej. Na swoje falowniki, np. Huawei SUN2000 producent udziela 10 letniej gwarancji produktowej.

Pobierz specyfikacje inwertera Huawei [PDF]

Instalacja fotowoltaiczna 10 kw - FroniusFronius

Fronius to austriacka firma, która historią sięga roku 1945. To wielopokoleniowe przedsiębiorstwo z ogromnym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją rynkową na arenie światowej. Fronius dostarcza na rynek niezawodne i skonstruowane z najwyższej jakości komponentów falowniki od 1992 roku. Firma ta, wyznacza się nie tylko bardzo bezpiecznymi i dobrymi jakościowo inwerterami ale także opieką klienta na wysokim poziomie. Produkty Solar Energy marki Fronius, to bardzo dobry wybór, jeżeli inwestorowi zależy na stosunku jakości do ceny. Gwarancja na falowniki, np. Fronius Symo objęte są 7 letnią gwarancją produktową.

Pobierz specyfikację inwertera Fronius [PDF]

Instalacja fotowoltaiczna 10 kw - Solar EdgeSolarEdge

SolarEdge jest przodującym producentem w segmencie instalacji inteligentnych od roku 2006. Jest to jedna z pierwszych firm, która dostarczyła na rynek rozwiązanie cechujące się lepszą wydajnością instalacji, większym bezpieczeństwem, elastycznością w projektowaniu, oraz możliwością monitorowania pracy każdego modułu fotowoltaicznego z osobna, a to wszystko, dzięki zastosowaniu optymalizatorów mocy. Inteligentne rozwiązania inwerterów firmy SolarEdge pozwalają na maksymalizację pozyskiwanej mocy przy jednoczesnym obniżeniu kosztu energii wytwarzanej przez instalację PV, zwiększając tym samym opłacalność inwestycji. Producent zapewnia 12 letnią gwarancję produktową na inwerter i 25 letnią gwarancję na optymalizatory mocy.

Pobierz specyfikację inwertera Solar Edge [PDF]

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW – wątpliwości

 

 • Zastanawiasz się czy fotowoltaika to rozwiązanie opłacalne?
 • Nie wiesz jaką moc instalacji fotowoltaicznej dobrać do swojego projektu?
 • Chcesz dokładnie wiedzieć, jak działa fotowoltaika?

    a może:

 • Nie jesteś pewien jakości produktów, które zostały zamieszczone w ofercie innej
  firmy?
 • Nie widzisz u nas modułów PV, które zwróciły Twoją uwagę na innej stronie, a
  chciałbyś otrzymać wycenę od UNIVERSUN?

 

Skontaktuj się z naszym zespołem – postaramy się udzielić Ci fachowych odpowiedzi i
rozwiązać wszelkie wątpliwości związane z instalacją fotowoltaiki 10 kW w twoim domu lub firmie.

 

Skontaktuj się z nami

 

Jesteś zainteresowany?

Skontaktuj się z nami

Centrala:

UNIVERSUN sp. z o.o.
Wincentego Witosa 24,
58-306 Wałbrzych, Polska

NIP 8863004338

  +48 576 008 848
  biuro@universun.pl

Fotowoltaika:

  +48 69 69 69 111
  sprzedaz@universun.pl

Pompy ciepła i klimatyzatory:

  +48 660 328 917
  pompyciepla@universun.pl

Formularz kontaktowy